Naše další weby o cestování: Barcelona, Irsko a Dublin, romantická Paříž, nebo také Amsterdam či Britský Londýn

PAMÁTKY V BERLÍNĚ

Historie Berlína je bohatá a tak na jeho území najdeme nespočet památek, muzeí a dalších zajímavých míst k navštívení. Přesto pokud se chystáte na eurovíkend nebo kratší návštěvu, doporučujeme minimálně těchto 5 nejzajímavějších a pravděpodobně i nejznámějších památek - Braniborská brána, Reichstag, Alexanderplatz s Televizní věží a také Pergamonské muzeum. Hotely v Berlíně najdete na: Octopustravel.com

Braniborská brána

Braniborská brána je symbolem rozděleného a zároveň i sjednoceného Berlína. Po druhé světové válce byl celý Berlín rozdělen na čtyři okupační zóny západ od východu oddělovala Berlínská zeď. Ta je v současnosti již minulostí (přesto jsou ještě některé její části zachovány), ale samotná Braniborská brána zůstává dominantou a centrem spojeného Berlína. Doporučujeme navštívit i večer nebo v noci, kdy je nasvícena.

Reichstag (Říšský sněm)

Říšský sněm hrál důležitou roli v historii celého Německa a v současnosti je otevřen veřejnosti - turisty láká především skleněná kopule od architekta Sira Normana Fostra. Budova Reichstagu rozhodně stojí za návštěvu, ale dejte si pozor na přísné prohlídky před vstupem a tak nechte cokoliv co by mohlo být považováno za nebezpečný předmět na hotelu. Hotelroom 125,000 Hotels Worldwide

Pergamonské muzeum

Hlavním lákadlem Pergamonského muzea je samozřejmě Ištařina brána, kterou doplňuje mnoho dalších předmětů z Babylonu. V muzeu najdete spoustu dalších památek z blízkého východu a na jeho návštěvu si vyčleňte minimálně 2-3 hodiny, případně ještě více, pokud se zajímáte o historii. Dalším muzeem, které stojí za návštěvu je Egyptské muzeum (www.egyptian-museum-berlin.com).

Alexanderplatz

Nejznámější berlínské náměsti, pojmenované po císaři Alexandru velikém se nacházelo ve východní části Berlína a bylo tak centrem socialistického Německa. Po pádu berlínské zdi byla většina budov na náměstí a v jeho okolí postupně rekonstruována (některé stále ještě jsou) a v současnosti je Alexanderplatz moderní části města. Dominantou náměstí zůstává televizní věž (viž níže)

Televizní vež Berlín (Fernsehturm)

Nejvyšší budova Německa se nachází nedaleko Alexanderplatz, ale vzledem ke své výšce je viditelná i z odlehlejších částí města. Fernsehturm byla postavena v šedesýtých letech a celková výška dnes dosahuje 368m. V kopuli se nachází restaurace, která se otáčí (jedna otočka trvá 30min) a můžete si tak vychutnant oběd nebo večeři s výhledem na celý Berlín. Vstupenka na věž stojí €10.50 a výtahem se dostanete nahoru za necelých 40 vteřin.